Slovenský výrobca, ktorý sa určite vo svete nestratí !!!

07.04.2018
Image

Aj na Slovensku máme veľmi šikovných ľudí - výrobcov, ktorých treba podporovať alebo ako som spoznal zaujímavú rodinu, o ktorej Vám chcem napísať?

 

V jednom blogu som už nepriamo spomenul, že aj mňa zasiahla nečakaná rana a moja mama ochorela na onkologické ochorenie a to bol jeden z dôvodov prečo som sa po jej smrti začal zaujímať o veci ohľadne stravovania a doplnkov výživy. Priznám sa, v stravovaní som si prešiel už asi všetkým. Dnes mám už svoj systém stravovania, ktorý mi vyhovuje a som s nim spokojný. Ale o jednej veci som presvedčený:

 

‚‚Myslím si, že výživové doplnky potrebuje každý jeden z nás, či je športovec alebo bežný človek’’.

 

A to bol aj začiatok mojej novej cesty. Začal som sledovať rôzne spoločnosti, ktoré sa zaoberali výrobou alebo distribúciou výživových doplnkov. Veľa z nich som osobne vyskúšal a keďže som chodil na rôzne akcie, kde sa spoločnosti takéhoto druhu prezentovali, mal som slušný prehľad o produktoch, ktoré na trhu sú.

 

Nejdem hovoriť kto má najlepšie produkty a kto je TOP, je veľa dobrých výrobcov, ktorí spĺňajú tie najvyššie kritéria a každý z nich má ten svoj najlepší produkt.

 

Ale ja som sa snažil hľadal niečo iné, to pravé ‚‚SLOVENSKÉ’’, vyrábané na Slovensku.

 

Keďže som už z minulosti mal skúsenosti s predajom výživových doplnkov, začal som sa zaujímať o slovenské spoločnosti, ktoré v tomto segmente podnikajú. Nakoľko sa poznám aj s mnohými vrcholovými športovcami, lekármi a aj bežnými ľuďmi dozvedel som sa od nich o spoločnosti, ktorá nielenže produkty vyrába, ale ich aj vyvíja.

 

Vždy som vedel, že aj na Slovensku máme veľmi kvalitných odborníkov !!!

 

Moje ďalšie kroky už smerovali do sídla spoločnosti, ktorú mi odporučili moji známi a za ktorou stojí úžasná slovenská rodina s neskutočnými skúsenosťami v danej oblasti.

Naše prvé stretnutie s p. Cullym, majiteľom spoločnosti ESSENTIA, s.r.o, ktorú vlastní so svojom manželkou, bolo pre mňa veľmi poučné a dozvedel som sa veľmi veľa zaujímavých vecí, ktoré som dovtedy o výživových doplnkoch vôbec nevedel a ani len netušil. 

 

Ale jedna z prvých viet p. Cullyho ma zaujala a nikdy na ňu nezabudnem.


‚‚Povedal mi, že jeho spoločnosť sa snaží vyvíjať a vyrábať produkty, ktoré majú funkčnosť’’.


"Naše produkty sú starostlivo vyvíjané a testované. Základom testovania rôznych produktov je vylepšenie metabolizmu športovca a aj preto máme veľmi dobrú spätnú väzbu od našich klientov, že naše produkty naozaj fungujú."

 

‚‚Neorientujeme sa na komerčné úspechy a rôzne novodobé trendy, ktoré pre nás nie sú fyziologicky opodstatnené’’.

 

„Funkcionalita je na prvom mieste’’.

 

Tento slogan je pre ich značku najviac vystihujúci, pretože sa hlavne orientujú na funkčnú potrebu zákazníka, o ktorej samotný zákazník nemusí mať vedomosti. Nie každý má patričné vzdelanie, aby vedel do detailu pochopiť ako daný prípravok alebo produkt funguje.

 

‚‚Aj preto ma veľmi teší, že som stretol odborníkov, ktorí v danom obore pracujú už desiatky rokov’’. 

 

Ale poďme trošku do histórie. P. Cully aj s manželkou sú biochemici a dlhé roky žili a pracovali v Nemecku vo výskumných ústavoch a v spoločnostiach, ktoré sa zaoberali výskumom. Špecializovali sa na výskum enzýmov, peptidov, kreatínu a proteínov. P. Cully má na svojom konte niekoľko patentov a neskutočné množstvo skúseností, ktoré mal možnosť zopár rokov využiť aj vo výskume v USA. 

 

Po príchode späť do Európy založil už spomínanú spoločnosť ESSENTIA, s.r.o, ktorá vyrábala proteíny a peptidy. Tie ďalej predávala rôznym spoločnostiam v Európe, ktoré z týchto látok a zlúčenín vyrábali výživové doplnky. Neskôr sa spoločne s manželkou rozhodli začať vyrábať vlastné produkty pod značkou Aone. Značku Aone používa viacero našich olympionikov a vrcholových športovcov. Aj ja osobne som pravidelný konzument produktov Aone.

 

Produkty Aone Group sa určite svojou kvalitou ani vo svete nestratia.

 

 

S úctou,

 

Peter Krnáč

Aone GroupAutor příspěvku: Peter Krnáč